Pistivőfély apuka lett! - 1. rész
Csak legyél ott!
Minden tiszteletem azoké a nőké, akik gyermeket vállalnak! Hogy honnan is jött most ez nekem? Augusztus 5-én lett 1 hónapos a kisfiúnk, és látom a feleségemen, mennyi áldozat, mekkora erőfeszítés az, hogy otthon minden rendben legyen! És minden rendben van! Vagyis dehogy, ezt a látszatot akarja mindenki mutatni! Akkor most jöjjön egy őszinte vallomás az első hónapról férfiként.
Légy büszke magadra! Ha nő vagy, akkor azért, mert a testedet, a függetlenségedet adod azért, hogy egy új életnek lehetőséget adj. Nem vagy friss, nem tiszta a ruhád, nincs időd hajat mosni, sminkelni, úszik a ház? És? Kit érdekel? Ki szól(hat) meg érte? Elmondom, senki! Majd mindenki megtudja, milyen anyává válni. Biztos, hogy csodás érzés, ám számos viszontagság is van vele, mellette. Ne áltassuk magunkat! Elpityeredsz, elfáradsz, megtörsz? És? Felállsz! "Egyszer mindennek vége lesz!" - mondta anyósom, és milyen igaza van!
És Te apuka társa, sorstársam, barátom, Te is egy hős vagy, hidd el! Úgy érzed, nem tudsz segíteni a feleségednek, mert fejni csak ő tud, szoptatni csak ő tud? Nem tudsz segíteni a gyerekednek, ha fáj a hasa, mert nincs rá igazán jó módszer? Csak legyél ott! Hidd el, az a legnagyobb segítség! Érezze a párod is, a gyermeked is, hogy ott vagy. Ne hátrálj ki semmiből: a pelenkázásból, a szoptatásból, a takarításból, a főzésből, a fürdetésből, a nyugtatásból! Csak legyél ott!
Ismerős? Hosszú munkanap után hazaérsz, a gyerek sír, ordít, a feleséged már azt sem tudja, hol áll a feje? És neked apaként a nyolc óra munka után is helyt kell állnod? Nem könnyebb, mint a nőknek, akik a nap 24 órájában készen állnak. Ők is egy hősök, hiszen ez nem semmi feladat. Sőt, talán a világ egyik, hanem a legnehezebb feladata. Minden percben készen állni a főnöknek, aki mindössze egyhónapos, és már főnök! De a te feladatod sem elhanyagolható kedves apatársam! Legyél büszke magadra, ha nem elmenekülsz a sírás, a feladat elől, hanem megpróbálsz segíteni. Ha a gyereksírásban megtalálod az örömöt is, és nem a kocsmába, a haverokhoz, sétálni, vásárolni rohansz, csak, hogy ne otthon legyél, csak, hogy ne halld ezt az egészet!
A világ legnemesebb dolga apává válni - már tudom! De a legnehezebb is egyben, tényleg egy második műszak. De megéri: minden órája, perce, másodperce! Lehet, hogy még nem rád mosolyog, csak ösztönből, lehet, hogy a sok-sok apróság, amit nyújt még nem valódi, de egyszer az lesz. És a gyerek nem arra fog emlékezni, hogy mennyit hajszoltad a pénzt (persze arra is szükség van), vagy hogy milyen autóval vitted oltásra, hanem arra, hogy ott voltál-e, megnyugtattad-e, amikor kellett. Ott voltál-e, amikor szüksége volt rád! Nem tudsz még sok mindent tenni érte: Csak legyél ott!
